تلفن02122876169
واتساپ (ارتباط انلاین)09199299958

مرحله دوم ثبت نام


زمان ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی اعلام شد


معاون وزیر راه و شهرسازی از مرحله دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در ماه جاری خبر داد.


به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده درباره طرح اقدام ملی مسکن اظهار کرد: دوشنبه یا سه‌شنبه هفته جاری ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن برای نام‌نویسی مرحله دوم مشخص خواهد شد و احتمالا این هفته زمان ثبت‌نام مرحله دوم را به اطلاع متقاضیان می‌رسانیم.وی با اشاره به مهلت سه‌باره به متقاضیان نوبت اول برای تکمیل موجودی گفت: همه تلاش ما این است که اولا با حداکثر ظرفیت پروژه اقدام ملی را جلو ببریم و دوما متقاضیان واجد شرایط از این طرح جا نمانند. به همین لحاظ فرصت واریز وجه را سه مرتبه برای کسانی که به هر دلیل مثل نداشتن نقدینگی کافی توانایی تامین آورده حدود ۴۰ میلیون تومان در مهلت‌های اول و دوم نداشتند تمدید کردیم.


معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با این وجود نمی‌توانیم طرح را معطل بگذاریم و باید پروژه‌ها در مناطق مختلف کشور از نظر تعداد مشارکت‌کنندگان تعیین تکلیف شوند.محمودزاده درباره زمان ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن گفت: باید اطلاعات را بر اساس ظرفیت‌های خالی جمع‌بندی کنیم. ظرف چند روز آینده تقاضاهایی که از مناطق مختلف ارسال شده با اولویت شهرهایی که قبلا ثبت نام نشده و شهرهایی که هم اکنون دارای ظرفیت هستند جمع‌بندی و اعلام می‌کنیم.


وی اظهار کرد: تلاشمان این است که در دی ماه ثبت‌نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن انجام شود.

مسکن ملی در یک نگاه


شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ‌زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول نام نویسی ۱.۶ میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت‌نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. اولین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.


این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه‌های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده است.


مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تا پنجم دی ماه تمدید شد و هم اکنون فرصت به پایان رسیده است. ثبت نام دور جدید به زودی اعلام خواهد شد.


منبع: ایسنا

رونوشت: 1399/10/10